اخبار

روز کارمند

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی از انتخاب کارمندان نمونه غیرعضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی برای نخستین بار در سراسر کشور خبر داد ..دکتر مرتضی احسانی در گفت و گو با خبر نگار مرکزی حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اسلامی ، ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت امام رضا (ع) گفت : همزمان با چهارم شهریور ماه ، سالروز گرامیداشت روز کارمند و به منظور تجلیل از خدمات کارکنان نمونه واحدها ،مراکز آموزشی ، سازمان سما و سازمان مرکزی ، دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور بخشنامه شیوه نامه انتخاب کارکنان نمونه صادر شد .

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت : انتخاب کارمند نمونه براساس شاخص های اعلام شده و از میان کلیه کارمندان رسمی یا قراردادی غیر بازنشسته دارای مجوز استخدامی که به طور تمام وقت در دانشگاه اشتغال دارند صورت می گیرد و شاخص های حسن شهرت ، وجدان کاری ، خلاقیت و نوآوری ، کاردانی و مهارت ، حسن معاشرت با همکاران و ارباب رجوع ، مسئولیت پذیری و … را از جمله شاخص های انتخاب کارمند نمونه به شمار آوردند .

جناب اقای دکتر کاروان کریمی زاده ،ریاست دانشگاه ازاد اسلامی واحد مریوان و جناب آقای دکتر زمانی ، معاون اداری و مالی دانشگاه ، ولادت باسعادت حضرت رضا(ع) و روز کارمند را  خدمت  کارکنان واحد تبریک عرض نموده  و از زحمات تمام کارمندان زحمت کش واحد تشکر و قدر دانی نمودند .

 

همکار گرامی روزت مبارک :

همه ساله در هفته دولت ، روز 4 شهریور به عنوان روز کارمند اختصاص می یابد . روز کارمند ، روز تجلیل از انسان های شایسته ای است که هدفشان خدمت به مردم و کسب رضای پروردگار است . آنان که همه ی همت و تلاش شان ؛ گشایش گره های زندگی انسان ها ، رفع مشکلات و ایجاد آرامش در جامعه است .کار و فعالیت کارمندان ، به عنوان عضو فعال جامعه و خدمتگزار ملت ، شایسته تقدیر و بیان است . از این رو سزاوار است امروز را قدر بدانیم و در بزرگداشت مقام ارزشمند و والای کارمندان بکوشیم .یکی از ویژگی های مهم برای کارکنان و کارگزاران جامعه داشتن خلق نیکو و خوش رفتاری با ارباب رجوع است . گشاده رویی و برخورد نیکو، باعث جذب مردم شده و آنان را به حکومت و کارگزاران آن امیدوار می کند .در آیات و روایات تاکید زیادی بر خوش رفتاری و گفتار نیکو شده است . پیامبر اکرم (ص) در ارزش و فضیلت اخلاق نیکو فرموده اند .”محبوب ترین و نزدیک ترین تان به من در روز قیامت ، خوش خلق ترین و متواضع ترین شماست .” امیر المومنین ، حضرت علی (ع) در فرمان تاریخی خود به مالک اشتر می فرماید :” برآوردن نیاز مردم در همان روزی که به تو عرضه می شود ، از وظایف اختصاصی توست و کار هر روز را در همان روز انجام ده ؛ زیرا هر روزی کار مخصوص به خود دارد .”

در مکتب اسلام انسان شرافت و کرامتی دارد که از طرف خداوند به او داده شده است . برهمگان به ویژه مسئولان و کارمندان لازم است که حافظ حرمت و منزلت انسانی باشند . امید است با توکل بر خداوند متعال بتوانیم به عنوان عضوی از جامعه خدمات صادقانه خود را به جامعه هدفمان ادامه بدهیم و به سعادت اخروی که رضای خداوند متعال است نایل شویم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن